Propozície

XXXII. ročník CYKLOMARATÓN X-BIONIC® SPHERE – JASNÁ

Termín podujatia: 22.6.2024

Podmienky účasti cyklomaratónu X-BIONIC® SPHERE – Jasná

 

  • online vyplnenie prihlášky a uhradenie štartovného poplatku
  • dobrý zdravotný stav a súhlas so spracovaním osobných údajov pri registrácií
  • rešpektovanie týchto propozícii a pravidiel cyklomaratónu X-BIONIC® SPHERE – Jasná

Štartovný poplatok zahŕňa:

  • štartové číslo s nálepkou na bicykel
  • stručné pokyny spolu s ústrižkom na občerstvenie
  • občerstvenie na trati  LEN PRE ÚČASTNÍKOV NIE PRE SPRIEVOD a v cieli podujatia
  • pamätný certifikát podľa vyplnenej prihlášky.
  • zabezpečenie odvozu ak je požadované v prihláške
  • X-BIONIC® COREFUSION cyklodres v hodnote 189€
  • Ubytovanie bude zabezpečené v Jasnej v hoteli Ski & Wellness Residence Družba**** ( v cene štartovného)

 

Štartovný poplatok nezahŕňa:

Registrácia je možná jedine online na stránke www.cyklomaratón.eu sekcia Registrácia.

Pri registrácii je potrebné vyplniť všetky potrebné údaje. Na základe týchto údajov vám pripravíme veľkosť dresu , štartovné číslo a stravovaci náramok. Pri registrácií uveďteči žiadate odvoz naspäť do X-BIONIC® SPHERE. On-line registrácia a úhrada  je možná len do naplnenia kapacity 300 účastníkov.

Štartovné:

199 EUR bez odvozu z Jasnej autobusom

235 EUR odvozom aj bicyklu podľa vyplnenej prihlášky

Vyzdvihnutie štartovného čísla a objednaných produktov – prezentácia pretekárov registrovaných on-line je možná len osobne prípadne s občianskym preukazom účastníka 21.6.2024 od 10:00 do 22:00 u GENERÁLNEHO SPOZORA https://www.x-bionicsphere.com/ Dubová 33, Šamorín 931 01

Občerstvenie:

Občerstvenie a pitný režim, ktorého je vždy dostatok a je určený výhradne pre účastníkov (nie ich sprievod) LEN S PÁSKOU NA RUKE pozostáva z ovocia, cereálnych tyčiniek, čokolády a potravín, ktoré doplnia kalorické zásoby. Pitný režim pozostáva z čistej vody a sladených nápojov. Sú po trase tri, plus teplý obed na Donovaloch len s páskou na ruke a pre cyklomaratón účastníkov. Večeru a raňajky dostane účastník v hoteli Družba v Jasnej na základe pásky na ruke .

Ubytovanie:

Ubytovanie bude zabezpečené v Jasnej v hoteli Ski & Wellness Residence Družba**** ( v cene štartovného) a v Šamoríne u partnera X-BIONIC® SPHERE https://www.x-bionicsphere.com/ Dubová 33, Šamorín 931 01, pre účastníkov, ktorý o to požiadali pri registrácii NIEJE v CENE (44 EURO) štartovného. Ubytovanie zahŕňa ranajky a veceru a v X-BIONIC vecer aj Pivo. O rezervíciu ubytovania je možné požiadať Ubytovanie na štarte v X-BIONIC® SPHERE    rezervácia cez     www.booking.x-bionicsphere.com/V8Client/Inquiry.aspx?promoCode=XBSJASNA24&arrivalDate=21/06/2024&departureDate=22/06/2024.eu

 

Odvoz :

Bicykle musia byť označené nálepkou, na ktorých je uvedené štartovné číslo, ktoré účastník dostane pri prezentácii v Šamoríne. Každý účastník, ktorý o to požiada, má k dispozícii odvoz aj s bicyklom smerom do Šamorína. Autobus ide cez donovaly Pohroním (smer Nitra) do Šamorína . Bicykle si každý musí uložiť do dopravného prostriedku sám a zabezpečiť proti poškodeniu. Osoby prepraví autobus.

Servis :

Účastníkom budú k dispozícii dve mechanické vozidlá a 4 mechanici. Okrem odstránenia technických porúch je možné požiadať o nový velomateriál, ktorý však treba po príchode do cieľa mechanikom bezpodmienečne uhradiť.

Poistenie : Všetci účastníci sú povinní zabezpečiť si individuálne zdravotné poistenie. Organizátor nepreberá zodpovednosť za škody na majetku, alebo na zdraví súvisiace s cestou, pobytom a s účasťou pretekárov na podujatí.

Prvá pomoc:

Zdravotná služba bude zabezpečená počas celého podujatia lekárom a sanitkou.

UPOZORNENIE:

Odstúpenie od podujatia je možné najneskôr 10 dní pred štartom cyklomaraónu, prípadná zámena účastníka je tiež možná len do 10 dni pred štartom. NESKORŠIA ZÁMENA A VRÁTENIE PEŇAZÍ  nie je možné. Zámena účastníka  je akceptovaná osoba za osobu teda len zmena mena presne tak ako  bola vyplnená online prihláška s veľkosťou dresu. Zmena pohlavia a veľkosti dresu nie je z oraganizačných dôvodov možná. V prípade nezrealizovania podujatia má  účastník  nárok na vrátenie sumy poníženej o  3% (servisný poplatok).

ŠTART CYKLOMARATÓN X-BIONIC® SPHERE – JASNÁ

ŠTARTOVAŤ sa bude od partnera X-BIONIC® SPHERE https://www.x-bionicsphere.com/ Dubová 33, Šamorín 931 01. Trasa meria 315 km a vedie cez Senec a Pusté Úľany, kde vyúsťuje na hlavnú cestu smerom Sereď, ktorú obchádza obchvatom. Tu na čerpacej stanici dostane každý účastník občerstvenie a doplnenie pitného režimu. Trvanie: cca 10 min. Odtiaľ cez Nitru, za ktorou začínajú stúpania, je prvá dlhšia prestávka po 123 km na čerpacej stanici oproti reštaurácii Zubor, ktorá poskytuje dostatok priestoru pre všetkých účastníkov i sprievod. Tu je možnosť zobliecť si teplé oblečenie. Trvanie: cca 30 – 40 min. Trasa opúšťa hlavnú cestu a vedie cez Kozárovce a ďalej popri rieke Hron smerom na Žarnovicu. Pokračuje na Žiar nad Hronom, Trnava hora až po druhú prestávku po 183 km pri križovatke cesty na Hronskú Dúbravu. Rieka Hron tu poskytuje možnosť osvieženia. Trvanie: cca 30 – 40 min. Na ceste čaká Banská Bystrica, kde pelotón odbočuje na Donovaly. Toto stúpanie, najmä po Starých Horách, je prvou najväčšou previerkou fyzických aj duševných síl účastníkov v dĺžke 13 km. Pred stúpaním sa pelotón rozdelí na výkonnostné skupiny a stúpanie absolvuje každý sám. Na Donovaloch je najdlhšia prestávka s teplým obedom a doplnením pitného režimu. Tí účastníci, ktorí nezvládnu tento úsek, musia nastúpiť do zberného autobusu s tým, že stratia nárok na účastnícky Certifikát. V poslednom čase túto možnosť využíva iba málo účastníkov, sú to najmä tí, ktorí trasu a jej náročnosť nepoznajú alebo ju podcenili. Trvanie: cca 60 min. Dolu serpentínami z Donovalov do Liptovskej Osady sa štartuje každých 5 sekúnd jednotlivo kvôli bezpečnosti na veľmi náročnom úseku, kde cyklisti dosahujú rýchlosť až 70 km/hod. Pri salaši v Liptovskej Osade sa pelotón spojí a pokračuje cez Ružomberok smerom na Ivachnovú. Na začiatku diaľnice odbočuje na Partizánsku Ľupču a pokračuje do Liptovského Mikuláša. Tento úsek je síce fyzicky náročnejší ako po minulé roky, ale dopraje účastníkom o to viac nádherných panoramatických pohľadov. Z Liptovského Mikuláša sa dostávame k záverečnej fáze Cyklomaratónu. Po poslednej zastávke účastníkov na parkovisku za Demänovou (trvanie: cca 5 min.) pokračuje pelotón spolu a od Jaskyne Slobody (5 km pred cieľom) dostávajú účastníci zelenú na prezentáciu zostatku vlastných síl až do cieľa v najtvrdšej previerke. Cieľ je pred hotelom Ski & Wellness Residence Družba**** Jasná.

á.

Registrovaný účastník je povinný osobne štartovať tak ako vyplnil online prihlášku. Tí účastníci, ktorí zaostanú viac ako 1 km za pelotónom, sú povinní účasť ukončiť a nastúpiť do sprievodného autobusu. Podobne skončia aj nedisciplinovaní účastníci, ktorí nedodržiavajú pokyny usporiadateľov.

Štartovanie na cyklomaratóne X-BIONIC® SPHERE – Jasná je podmienené oblečením dresu (prípadne nohavíc ak su poskytnuté) od sponzora počas celého podujatia. Jediné prekrytie, alebo vyzlečenie dresu môže nastať pri zlých poveternostných podmienkach.

Organizátor si vyhradzuje právo na doplnenie a zmenu propozícií do štartu podujatia.